Uczelnia Jańskiego z z siedzibą w Łomży

w partnerstwie z Polskim Stowarzyszeniem Doradczym i Konsultingowym

z przyjemnością informują, iż otrzymały dofinansowanie na realizację projektu

„Łomżyńscy Pionierzy”

Projekt zakończony

Celem głównym projektu było umożliwienie podjęcia działalności gospodarczej 50 osobom w wieku od 30 roku życia, zamieszkującym na terenie Subregionu Łomżyńskiego do 29.02.2020 r.

Grupą docelową projektu jest 50 osób fizycznych, od 30 roku życia, zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej (z wyłączeniem osób, które posiadały aktywny wpis do CEIDG, były zarejestrowane jako przedsiębiorcy KRS lub prowadziły działalność gospodarczą na podstawie odrębnych przepisów w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu), zamieszkujących obszar Subregionu Łomżyńskiego (w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego), bezrobotnych, poszukujących pracy, nieaktywnych zawodowo oraz jednocześnie spełniających co najmniej jedno z kryteriów osób znajdujących się w szczególnej trudnej sytuacji na rynku pracy tj. : osoby po 50 roku życia, kobiety, osoby z niepełnosprawnością, osoby długotrwale bezrobotne oraz osoby o niskich kwalifikacjach.

W ramach projektu zaplanowano następujące zadania:

1. Diagnozy i indywidualnego doradztwa zawodowego
  2. Szkolenia w zakresie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej
  3. Przygotowanie i ocena biznesplanów
  4. Przyznanie dotacji inwestycyjnej
  5. Wsparcie pomostowe
  6. Forum wymiany doświadczeń

Główne wskaźniki projektu:

1) produktu

– liczba osób pozostających bez pracy, które otrzymały bezzwrotne środki na podjecie działalności gospodarczej w programie – 40 (23K, 17M)

2) rezultatu:

– liczba utworzonych miejsc pracy w ramach udzielonych z EFS środków na podjęcie działalności gospodarczej – 40 (23K, 17M)

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

w ramach RPOWP na lata 2014-2020

Wartość projektu: 2 049 348,72 zł

Wartość dofinansowania: 1 995 541,76 zł

Wkład Funduszy Europejskich: 1 741 946,41 zł

Plakat informacyjny projektu

HARMONOGRAM

1. Rekrutacja – kwiecień – sierpień 2018 r.
  2. Szkolenia w zakresie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej – sierpień – październik 2018 r.
  3. Przygotowanie i ocena Biznesplanów – październik –grudzień 2018 r.
  4. Udzielenie dotacji inwestycyjnej – grudzień 2018 r. – styczeń 2019 r.
  5. Udzielenie wsparcia pomostowego – styczeń 2019 r. – styczeń 2020 r.
  6. Forum wymiany doświadczeń – luty 2019 r. – styczeń 2020 r.

Nabór formularzy rekrutacyjnych do udziału w projekcie odbędzie się w terminie:

27.04.2018 – 22.06.2018 r.

Wynik oceny I etapu rekrutacji – ocena formularzy rekrutacyjnych

Wyniki rekrutacji do projektu „Łomżyńscy Pionierzy” (I i II etap)

SZKOLENIA

Harmonogram szkoleń

BIZNESPLANY

Termin składania Wniosków o udzielenie dotacji inwestycyjnej i wsparcia pomostowego wraz z załącznikami, w tym Biznes Planów przez uczestników projektu upływa: 13.11.2018 r.*

* W związku z ustawą regulującą, iż w bieżącym roku 12.11.2018 r. został dniem wolnym od pracy, termin składania wniosków został wydłużony do kolejnego dnia roboczego.

Wyniki weryfikacji wniosków o udzielenie dotacji– wersja nieaktualna

Wyniki weryfikacji wniosków o udzielenie dotacji po odwołaniach

1. Regulamin rekrutacji – wersja nieaktualna
  2. Regulamin rekrutacji_wersja nieaktualna